ще телефони
  (067) 933 34 00
(099) 386 70 03

$ = 28.5 грн. € = 30.1 грн.
sun@swt.com.ua

Меню

Воронина Анатолия Васильевича

Думка фахівця Вороніна Анатолія Васильовича

Серед жителів країн СНД все більшою популярністю користується лікування за кордоном. Чи можна довіряти такому лікуванню, в чому плюси і мінуси?

Об'єктивна думка поважаного фахівця підкаже вам в цьому. У жовтні 2013 року Воронін Анатолій Васильович, головний лікар міського центру термічних уражень та пластичної хірургії київської міської клінічної лікарні №2 здійснив поїздку в Південну Корею з метою ознайомитися з послугами, сервісом і застосуванням технологій в галузі корейської медицини. Результати поїздки, скажемо м'яко, приємно здивували. Сподіваємося, що і читачі цієї статті зможуть знайти більш широке уявлення про ситуацію медицини в Кореї. Лікар побував в місті Теджон, в двох годинах їзди від Сеула, там відвідав клініки, реабілітаційні центри і лікарню східної традиційної медицини. Представляємо вашій увазі інформацію з перших вуст.

 

Медицина повинна робити людину здоровою

У всіх нас є таке розуміння, що медицина лікує хворобу. А корейські медики вважають, що треба не просто лікувати хворобу, а робити людину здоровою, відновлювати здоров'я. В цьому то і особливість корейської традиційної медицини.

У реабілітаційних зонах Кимсан наш лікар ознайомився із застосуванням різних лікарських препаратів в поєднанні з женьшенем. У корейських клініках в шафу вбудовані такі спеціальні дерев'яні шухлядки, в яких знаходяться найрізноманітніші трави. Трави заварюються в спеціальних керамічних чанах. Це і є корейська традиційна медицина. У Кореї європейська медицина вважається нетрадиційною, проте, корейці вдало поєднують сучасні світові технології і традиційну корейську медицину - все це дає хороші результати, оскільки можна лікувати людину і, разом з тим, робити її здоровою.

Сучасне медобладнання

Анатолія Васильовича також цікавило медичне обладнання, яке використовується в корейських клініках і лікарнях. Тому він приділив увагу відвідуванню медичних установ із надновими технологіями і передовими методами діагностики.

Корейська медицина має достатній рівень фінансування, і також є лояльна політика щодо охорони здоров'я. Тому йде активне просування медичного туризму. У Кореї зібрані кращі технології всього світу, які дають прекрасні результати. Припустимо, така радіохірургічна система, як кібер-ніж, здійснює опромінення ракових тканин. З його цілеспрямованим використанням гине тільки патологічна тканина. Кібер-ніж захоплює всього лише 1,5 міліметра межі зрізу, в порівнянні з наявними технологіями в Україні зріз становить 2,5 - 3 міліметри.

Якщо говорити про опікові технології, то в Кореї такі ж, як і в Україні, за винятком клітинних технологій, які досить широко використовуються. В галузі ж пластичної хірургії є більше технічних можливостей, тому що корейські клініки забезпечені операційними мікроскопами, яких у нас практично немає.

Для знезараження медичного інструментарію після операцій і підготовка його до наступної операції в Кореї застосовується ультразвуковий стерилізатор. Хоч і застосовують в Україні деякі стоматологи подібний стерилізатор, але вони досить маленького розміру. Процес знезараження в корейському ультразвуковому стерилізаторі займає не більше 10-ти хвилин, а в Україні для того, щоб простерилізувати інструменти, апарату потрібно години 3-4.

Все медичне обладнання періодично перевіряється в лікувальних установах, з метою переконатися в тому, що воно працює так, як і запрограмовано. І за державними стандартами Кореї, термін роботи медичного обладнання в клініках не повинен перевищувати 5-ти років.

Для людей, які страждають різними патологіями хребта, є стіл-кушетка. Такий стіл має частину, котра піднімається,  і амортизуючий валик посередині. Це досить зручний пристрій для вправляння міжхребцевих дисків: пацієнти, аби самі не лягали, сідають на кушетку, а половина столу опускається.

У самій Кореї працює завод медобладнання, який виготовляє медичну техніку. Налагоджені технології виробництва імплантів в галузі стоматології, тазостегнові і колінні суглоби. Америка сьогодні купує тазостегнові суглоби в Кореї, а потім надходять ці протези до нас. Тут і виникає питання про сенс лікування в Кореї, якщо необхідно якісне швидке протезування за порівняно доступними цінами.

Палати для пацієнтів

voronin2

Якщо говорити про палати для пацієнтів, то там можна побачити безліч зручностей. Наприклад, біля ліжка пацієнта знаходиться рухомий умивальник, який розвертається до хворого. Або є ще такі спеціальні плічки зі шлейками, які підвішено до стелі і переміщуються по монорельсової дорозі. Це особливо зручно для пересування по лікарні тяжко хворих пацієнтів, яких потрібно піднімати, оскільки ті самі не можуть ходити. Пацієнт одягає на себе шлейки як на маленького дитятка, сам може піднятися з ліжка за допомогою пульта і на цих плічках по монорельсової дорозі може їздити куди завгодно по всіх підрозділах клініки або вчитися ходити, якщо він, скажімо, після перенесеного інсульту і насилу ходить. Монорельсова доріжка веде з центру реабілітації також і в фізкабінет, і навіть в басейн. Особливо зручно, якщо це захворювання хребта. А у нас 2 няні тягнуть жінку, у якої вага, наприклад, 150 кг. Дві няні - це і вся робоча сила в нашій охороні здоров'я. У корейських клініках помічаємо мінімум фізичних зусиль і максимум можливостей для хворого.

Складні захворювання

Завдяки якісним технологіям і налагодженій системі роботи, лікування навіть складних захворювань не відкладається і не затягується. Наприклад, у нас в країні операція з трансплантації кісткового мозку проходить 1-2 рази на рік, а у них це - звична щотижнева справа.

Звичайно, тяжкохворих ми не можемо відправляти в Корею, бо важко летіти тим, хто відчуває фізичні незручності. У цьому є свої особливості, наприклад, якщо говорити про сферу опіків. Але є ті хворі, які можуть отримати той рівень допомоги, який вони у нас не отримають, ці люди рухомі, для них не буде важким цей переліт в 10-12 годин з однією пересадкою з літака на літак.

Час не лікує, якщо потрібна швидка допомога

Важливий фактор для якісного лікування - це час. Якщо, скажімо, в Кореї повне обстеження займає 2 години те, що у нас точно таке ж роблять протягом 3-х тижнів.

Розглянемо питання посадки імпланту. Після імплантації зубів у нас в країні, не рекомендують літати на літаку протягом 2-х тижнів, а в Кореї через добу - дві і пацієнт може летіти 12 годин назад з посадженим імплантатом в свою країну. Чудово?! Ось це рівень!

«З моєї точки зору Корея - столиця медичних технологій», - каже український головлікар.

Лікувальні пілюлі доброзичливості і уваги

Найважливішу роль в якнайшвидшому одужанні людини відіграє доброзичливе і уважне ставлення персоналу до пацієнтів. Як вони тепло зустрічають один одного - це дійсно вражає. Ставлення один до одного між персоналом і до самих хворих дуже уважне, привітне. Створюються всі умови для того, щоб пацієнт добре себе почував. У Кореї головного лікаря поважають, тому що це вихід на хворого. Завжди прав пацієнт, все для пацієнта, вся увага, ніяких проблем. Мовний бар'єр - не проблема: дадуть вам перекладача. «Сервіс бездоганний, навіть тут нема про що посперечатися. Ніяких сумнівів немає. Ставлення чисто людське. Робота йде практично з кожним персонально, пацієнт не залишається непоміченим. Його зустрінуть, приведуть за руку, врахують всі особливості і побажання, вилікують і посадять назад на літак. У цьому я абсолютно впевнений », - говорить доктор Воронін.

Визнання потрібно заробляти

Корейці якщо кудись по роботі їдуть в інші країни, вони не витрачають час даремно, вони в усе вникають, всім цікавляться, вивчають, щоб застосувати краще згодом в своїй країні. Південнокорейські технології активно просуваються в східному регіоні. Більшість китайців їдуть на лікування в Корею, хоча у них теж в країні є сучасні технології. Про що це говорить? Про рівень в Кореї!

До того ж, рівень охорони здоров'я в Південній Кореї набагато вище, ніж в Європі, а Японію цей рівень випереджає на 5 років.

На сьогоднішній день в Кореї на найвищому рівні також знаходяться офтальмологія, гінекологія та ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення), пластична хірургія, протезування.

Якщо мені кажуть, що у нас «краще всіх», а я відповідаю: «А з чим ми взагалі порівнюємо?» Тому ми повинні відкривати ширше для себе світ, світ взаємовідносин, культури і світ сучасних технологій.

Ставлення до роботи, працьовитість, один до одного і просто культура, ставлення до їжі. Це зовсім інший світ, в цьому світі потрібно просто жити і насолоджуватися. У Кореї ніхто один одному не заважає, всі один одного розуміють. Всі досягнення в галузі медицини залежать від принципів життя, побуту, ставленню до самого себе. Все це - єдиний комплекс, який взагалі дозволяє збільшити тривалість життя людини і зробити його насиченим, радісним і здоровим.       

Візит в Корею відкрив цілий спектр знань, що ж собою являє медицина в такій країні як Корея. Аргументи, які стоять чогось?

Тому, якщо вже й обирати якість, сервіс обслуговування і доступні ціни, то ласкаво просимо за лікуванням і здоров'ям в Корею!

Тому перш, ніж зупинити свій вибір лікування на таких країнах як Ізраїль, Німеччина чи Швейцарія, радимо, все-таки, звернутися до підказок, які дають досвідчені фахівці і відправитися за відновленням здоров'я в клініки Кореї!

 

ПОДПИСАТЬСЯ НА РАССЫЛКУ

Ваш Email*
Please let us know your email address.

I'm not a robot*
I'm not a robot
Invalid Input